loader image
Firuz Vatandost Eğitim Vakfı

Burslar Hakkında Genel Bilgiler

Firuz Vatandost Eğitim Vakfı, başarılı ve başarısı sürekli, ancak maddi olanaktan yoksun öğrencilere öğrenim hayatlarındaki başarılarının sürekliliği paralelinde burs imkanı sağlamaktadır.

Türkiye genelindeki devlet üniversitelerinde öğrenim gören ve üstün başarı gösteren lisans düzeyindeki öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak 9 ay süreyle burs verilmektedir.

Kimlere burs veriyoruz?


FİVEV bursu, yönetim kurulumuz tarafından belirlenen en az taban puanı alarak devlet üniversitelerine yerleşmiş, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı lisans öğrencilerine verilir.

Öğrenim gördüğü sürede yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alan öğrencilere ve başka bir kamu veya özel kurumdan burs alan öğrencilere burs verilmemektedir.

Burs süresi ve başvuru tarihleri


Burslarımız kural olarak bir eğitim ve öğretim yılı için geçerlidir. Bir öğretim yılı için 9 ay burs ücreti ödenmektedir. Burs kazananlara Ekim ayı itibariyle geçerli olacak şekilde en geç aralık ayında ilk ödeme yapılır, sonraki aylarda ise aylık olarak ödenmeye devam edilir. Burslar, Ekim-Haziran ayları arası 9 ay süreyle ödenmektedir.

Burs için başvurular her yıl Ağustos ve Eylül ayları içinde alınmaktadır. Kesin başvuru tarihleri web sitemizde duyurulmaktadır. Başvurular web sitemiz üzerinden online olarak yapılmaktadır. Burs sonuçları, en geç Kasım ayı içerisinde web sayfamızdan duyurulmaktadır.

*2022-2023 burs başvuruları sona ermiştir.

Burs geri ödemesi ve burs iptali


Firuz Vatandost Eğitim Vakfı bursları karşılıksızdır, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Ancak öğrenimini tamamlayan her FİVEV bursiyeri mezun olduktan sonra, imkânı olduğu taktirde ve imkanları dahilinde en az bir Türk gencine FİVEV aracılığı ile burs vermeyi, FİVEV'e maddi veya manevi katkıda bulunmayı, FİVEV tarafından yürütülen projelerde sosyal sorumluluk kapsamında gönüllü olarak yer almayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.

Vakıf Yönetimi tarafından istenen bilgi ve belgeleri zamanında iletmeyen, başarılı olamayan, sınıfını geçemeyen, disiplin cezası alan, öğrencilikle uyumlu olmayan siyasi faaliyette bulunan, okul ile ilişkisi biten veya başka bir kurumdan burs aldığı belirlenen öğrencilerin bursları kesilir.

Burs Başvurusu

Firuz Vatandost Eğitim Vakfı tarafından düzenli olarak verilen eğitim bursları için gerekli şartları taşıyorsanız aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurarak bize ulaşabilirsiniz. 

Başvuru tarihleri belirlendiğinde web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır. Başvuru dönemi haricinde yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

Burs başvurunuza bu linkte yer alan formu doldurarak devam edebilirsiniz. Başvuru sonrası istenen belgeleri en kısa sürede bize ulaştırmayı unutmayınız.

*2022-2023 burs başvuruları sona ermiştir.

Rakamlarla Vakfımız

0
Kuruluş Yılımız
0 +
Aylık Düzenli Bağışçı
0 +
Burs Verdiğimiz Öğrenci
0
Aylık Burs Miktarı

Bağışçımız olmak ister misiniz?

Adres

Uluyol Caddesi Büyük Coşkun Sk. Ali Enderer İş Merkezi No:1/104 K:3
Bayrampaşa/ İstanbul

E-posta

iletisim@fivev.org.tr

Telefon

+90 212 258 38 92
+90 532 061 30 73

FİRUZ VATANDOST EĞİTİM VAKFI © 2022  Tüm Hakları Saklıdır. ÂLÂ WEB TASARIM Tarafından Geliştirilmiştir.