loader image

Hakkımızda

13 yaşından beri okul ve iş hayatını birlikte yürüten başarılı iş adamı Firuz Vatandost, yaklaşık 10 yıldır eğitim hayatında başarılı olan ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermektedir. Eğitimin her gün daha zorlaştığı günümüzde aydın, bilginin güç olduğunu bilen, laik, araştıran,  meraklı ve medeni seviyeye ulaşmamızı sağlayacak nesil için bir araç olmak isteyip, bu çalışmayı gönüllü halinden çıkarıp daha çok başarılı öğrencinin hayatına dokunabilmek ve daha kurumsal başarılara imza atmak amacı ile Firuz Vatandost Eğitim Vakfını kurmuştur.

Atamızın da dediği gibi; “Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Özgür fikirler uygulamaya geçtiği zaman, Türk milleti yükselecektir.”

Firuz Vatandost Eğitim Vakfı olarak, eğitimin niteliğini artırmaya yönelik uygulamalar geliştirmek üzere çıktığımız bu yolda, hayatlarına dokunduğumuz gençlerle birlikte sürekli gelişmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz…
Firuz Vatandost — Kurucu

Yönetim Kurulumuz

Firuz VATANDOST (Başkan)

Ebru BOSTANCI (Üye)

Hazel PALA (Üye)

Murat ÇOLAKOĞLU (Mali Müşavir)

Anıl KIZILYEL (Avukat)

Değerlerimiz

Firuz Vatandost Eğitim Vakfı, tüm faaliyetlerinde güvenilirlik, gönüllülük ve dayanışma, yenilikçilik, farklılıklara saygı ve sorumluluk gibi değerleri dikkate almaktadır.

Vizyonumuz

Fırsat eşitsizliğinin olmadığı bilimsel, yaratıcı, sorgulayıcı ve katılımcı bir eğitim sistemine katkı sağlayan bağımsız, dinamik, şeffaf, güvenilir ve istikrarlı bir kurum olmak.

Misyonumuz

Maddi imkanı kısıtlı olan, başarılı ve başarılarını devam ettirebilen, çalışkan, güvenilir ve dürüst gençlerimizin öğrenim hayatlarına, sanatsal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak.

Hedefimiz

Türk eğitim sisteminin laik, bilimsel, akılcı, özgür ve demokratik nitelik kazanmasını ve kurumsallaşmasını sağlamak, bu amaçla akılcı, çağdaş, bağımsız düşünen; araştırmacı, yeniliklere açık bireyler yetişmesine destek olmak.

Firuz Vatandost Eğitim Vakfı resmi senedine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Yönetmelik

Rakamlarla Vakfımız

0
Kuruluş Yılımız
0 +
Aylık Düzenli Bağışçı
0 +
Burs Verdiğimiz Öğrenci
0
Aylık Burs Miktarı

Bağışçımız olmak ister misiniz?

Adres

Uluyol Caddesi Büyük Coşkun Sk. Ali Enderer İş Merkezi No:1/104 K:3
Bayrampaşa/ İstanbul

E-posta

iletisim@fivev.org.tr

Telefon

+90 212 258 38 92
+90 532 061 30 73

FİRUZ VATANDOST EĞİTİM VAKFI © 2022  Tüm Hakları Saklıdır. ÂLÂ WEB TASARIM Tarafından Geliştirilmiştir.